וואטאפ לקוחות

לפרטים נוספים

אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם
אנא מלאו את טופס - לפרטים נוספים

הרמות סינוס

על מנת להבין מהי הרמת סינוס, יש צורך להבין מה הם הסינוסים המקסילריים;
זוג חללים בעצמות הלסת הממוקמים משני צידי הלסת העליונה. חללים אלו מצופים ברירית המייצרת נוזל המתנקז לחלל האף. עם השנים בתהליך התפתחותי טבעי מתרחבים החללים האלו אל בין שורשי הטוחנות העליונות.


על מנת להחדיר שתלים לעצם הלסת יש צורך בנפח ראוי של עצם. כאשר עוקרים את השיניים באזור הטוחנות או המלתעות בלסת העליונה, נוצר לעתים מצב שבו חסרה עצם זמינה לצורך קליטת השתלים. חסר העצם נובע גם מהתפתחות הסינוסים לתוך הלסת (תהליך טבעי) או כתוצאה מספיגת הרכס נושא השיניים בעקבות העקירות.


בניתוח הקרוי הרמת סינוס למעשה מגדילים את נפח העצם הזמין לקליטת השתלים על ידי מילוי תחליף עצם בין הרירית העוטפת את הסינוס המקסילרי לרכס הלסת, כל זאת מבלי לפגוע במנגנון הניקוז של הסינוס.

 

הרמת הסינוס מתבצעת בשני אופנים שכיחים:

הרמת סינוס פתוחה:

בתהליך כירורגי זה מבצעים פתח קטן בקיר החיצוני של הסינוס, מפרידים בעדינות את הרירית המצפה אותו וממלאים את החלל הדרוש בתחליף עצם אשר יכול להיות ממקור בקר, אדם או סנטטי ולעיתים שילוב של מספר תחליפים. את השתלים הדנטליים ניתן להחדיר באותו מעמד של ביצוע הרמת הסינוס או לאחר זמן המתנה של כ6-8 חדשים.

 

הרמת סינוס סגורה:

בהליך כירורגי זה קודחים קדח מהאזור בו רוצים לבצע את השתל עצמו ומגיעים לרצפת הסינוס (לא לצידו כפי שנעשה בפרוצדורה הפתוחה) ועל ידי מכשיר שנקרא אוסטאוטום דוחקים את רצפת הסינוס עם רירית הסינוס למעלה. פרוצדורה זו מאפשרת הגבהה של מ"מ בודדים ואיננה מתאימה לכל המקרים.