וואטאפ לקוחות

לפרטים נוספים

אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם
אנא מלאו את טופס - לפרטים נוספים

השתלת עצם

השתלת עצם היא מונח הכולל בתוכו קשת טיפולים שמטרותיה להשלים עצם שאבדה או מניעת ספיגת עצם לאחר עקירה.

חוסר העצם יכול לנבוע מסיבות שונות כמו דלקת סביב השן שגרמה לספיגת העצם, מחלת חניכיים, חוסר מולד של שיניים, אובדן השיניים לפני זמן רב, קירבת רכס העצם לסינוס המקסילרי בלסת העליונה או לעצב התחושתי של הלסת התחתונה.

השתלת עצם מאפשרת להוסיף עצם במקום בו היא חסרה, לפני או עם ביצוע השתלים. ישנם מקרים של השתלת עצם עצמית הנלקחת מאתר תורם אחר בפה. או בעצם המופקת ממקור חיצוני.

העצם המושתלת יכולה להיות בצורת “גוש” או גרגירים. ניתן לשחזר את העצם הן בצורה “אופקית”, כאשר עובי הלסת דורש הרחבה כתוצאה מהיות הלסת דקה מדי, או באופן “אנכי” (ורטיקלי) כאשר הגובה האנכי של הלסת אינו מאפשר ביצוע שתלים באורך מתאים. לעיתים ניתן לבצע את השתלים ובניית עצם בו זמנית.
הרופא המנתח בודק את איכות העצם הקיימת והאם ניתן לייצב את השתל.

ישנם גורמים העוזרים להצלחת פרוצדורות ההשתלה כגון, שמירה קפדנית על ניקיון הפה והשיניים, שמירה על הוראות הרופא, לקיחת תרופות למניעת זיהום לפני ואחרי התהליך. יש לזכור כי השתלות עצם בכלל ורקונסטרוקציות גרמיות בפרט הם ניתוחים מורכבים ומסובכים ולד”ר הילה קליין יש את הידע המקצועי, הניסיון וההכשרה המתאימה ביותר לביצוע סוג כזה של טיפולים.

 

עיבוי רכס/ רגנרציה / שימור מכתשית:
על מנת למקם שתל במקום אידיאלי בלסת יש צורך בכמות עצם זמינה, רצוי בעובי ובגובה האידיאלים. בחדשים הראשונים לאחר העקירה מתמלא אתר העקירה בעצם על ידי ריפוי טבעי, אך קיימים מצבים שונים בהם נפח העצם הסופי שנוצר בתהליך הריפוי הטבעי של הגוף קטן מן הרצוי , בעיקר בלסת העליונה, או באזורי שיניים בהם מלכתכילה היתה חסרה עצם כתוצאה מדלקת או ספיגה.
במקרים כאלו יומלץ לך לבצע פרוצדורה הקראת רגנרציה של המכתשית או מילוי מכתשית על ידי תחליף עצם. התהליך מבוצע ביחד עם העקירה ולא דורש פגישה נוספת או ניתוח נוסף.

 

 

 

שתל עצם ממקור עצמי ( autograft )
במצבים קיצונים כאשר חסר נפח עצם רב או כאשר אין מספיק גובה עצם זמין למיקום שתלים בעמדה נכונה , באורך ורוחב סבירים, יש צורך בלקיחת עצם ממקום "תורם" אחר בלסת.
האתרים מהם נלקחת העצם הינם החלק האחורי של הלסת התחתונה שאינו נושא שיניים (רמוס) או באזור הקדמי של הסנטר. (החתכים הניתוחיים מבוצעים מתוך חלל הפה, ללא צלקות נראות).
העצם מקובעת לאזור הרצוי על ידי ברגים והאזור התורם נרפא מעצמו ללא צורך בתוספת עצם. לאחר השתלת העצם תמתין/י 4-6 חדשים עד לביצוע השתלים.