שאלות ותשובות

האם טיפול השתלת שיניים כואב?
אמנם בעבר השתלות השיניים בוצעו בהרדמה כללית, אולם עם התפתחות הטכנולוגיה ניתן היום לבצע את ההשתלה תחת הרדמה מקומית בד"כ בדומה לכל טיפול שיניים אחר.

כמה זמן שתלים מחזיקים?
ניתן להשוות שתלים לשיניים טבעיות, שבעוד שלחלק מהאוכלוסיה שיניים מחזיקות שנים רבות ואחרים מאבדים את השיניים בגיל צעיר יותר. כיום אנו יודעים ששתלים שבוצעו כהלכה ומטופלים באופן שוטף לצורך שמירה על ניקיונם יכולים להחזיק מעמד לשנים רבות.

מהי השתלת עצם?
תפקיד הלסת לתמוך שיניים וכאשר אין שיניים בלסת היא נספגת. דלקות בשיניים גורמות גם הן לאובדן של עצם לסת. במידה ואין מספיק עצם לביצוע ההשתלה, ניתן להשלים את החסר בעזרת השתלת עצם.

האם תמיד ניתן לבצע שתלים?
ללא קשר לגילך, במידה ומצב בריאותך מאפשר טיפולי שיניים שגרתיים ומבנה הלסת שלך מתאים לטיפול באופן כללי, התשובה היא כן.

מהי פרוצדורת הרמת רצפת הסינוס (Sinus Lift)?
בחלקו האחורי של הלסת העליונה קיים חלל מלא אוויר הנקרא ה"סינוס". לצורך עיגון שתלים לעיתים יש צורך ביצירת עצם חדשה בחלק התחתון של חלל זה. תהליך זה נקרא "הרמת רצפת הסינוס".

מהי העמסה מיידית?
מקצרת את ההמתנה בין השלבים: החדרת השתל ושלב השיקום. היא טכניקה המבוצעת בפעם אחת שבה מייד לאחר ביצוע ההשתלה הרופא מבצע את שלב השיקום (שיקום זמני). טכניקה זו מאפשרת לך המטופל/ת לצאת כבר ביום ההשתלה עם שיניים שהן כמו קבועות.

התגלתה אצלי אבן בבלוטת הרוק, התייעצתי עם רופא אאג שהמליץ על כריתת הבלוטה בהקדם ,אני חוששת מהצלקת החיצונית האם קיים פתרון אחר?
וודאי
כיום הודות להתפתחות המכשור האנדוסקופי ומזעורו ישנה אפשרות להוצאת האבן מצינור בלוטת הרוק דרך פתחי ההפרשה הטבעיים ללא צורך בכריתת הבלוטה , ללא אשפוז וללא חתך חיצוני.